V Ogólnopolska Konferencja Naukowa Nowoczesna Pediatria (2011 r.)

 

9-10 grudnia 2011 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się już po raz piąty Ogólnopolska Konferencja Naukowa Nowoczesna Pediatria

Przewodniczącymi Komitetów Naukowego i Organizacyjnego był Prof. dr hab. n. med. Wojciech Służewski, Kierownik III Katedry Pediatrii Wydziału Lekarskiego I Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Konferencję rozpoczęła, ciesząca się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników, druga część kursu doskonalącego w zakresie szczepień ochronnych dla dzieci, prowadzona przez Prof. dr. hab. n. med. Jacka Wysockiego, Prof. dr. hab. n. med. Leszka Szenborna oraz Prof. dr. hab. n. med. Wojciecha Służewskiego.

Uwagę przykuły również wykłady inauguracyjne – wygłoszony przez Prof. dr hab. n. med. Alicję Chybicką, Prezesa Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, na temat aktualnych perspektyw rozwoju pediatrii polskiej oraz Prof. dr. hab. n. med. Stefana Grajka o najnowszych osiągnięciach w kardiologii – wykład powstały w trosce o zdrowie samych pediatrów.

W programie znalazł się również m.in. wykład dotyczący diagnostyki, leczenia i zapobiegania narkomanii i zażywania innych używek wieku dorastania, pokaz ratownictwa i szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy w przypadkach pediatrycznych oraz objęta grantem edukacyjnym przez firmę GSK sesja na temat nowoczesnego histaminiku – bilastyny.

Pan Profesor Wojciech Służewski powiedział o konferencji: „Nowoczesna Pediatria” jest źródłem nie tylko najnowszej wiedzy pediatrycznej, ale i inspiracji dla codziennej praktyki klinicznej i ambulatoryjnej. Naszym mottem jest dostarczanie konkretnych, gotowych do natychmiastowego użycia informacji na najwyższym fachowym poziomie.

Konferencji towarzyszył koncert duetu Jacek Cygan - Małgorzata Bańka.

W konferencji wzięło udział 602 lekarzy.

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej o konferencji