Więcej: Dowiedz się, jak ustawić harmonogram studiów

0

Co najmniej 30 minut dziennie będzie dużym krokiem do rozpoczęcia ruchu. Możesz to zrobić przed zajęciami, rano, aby rozpocząć dzień z większą ekscytacją, lub w części popołudnia, gdy masz dłuższą przerwę.

Niektórzy ludzie wolą ćwiczyć w nocy, ale w tym przypadku ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z tego, jak reaguje twoje ciało. Niektórzy ludzie czują się bardziej zmęczeni w nocy i nie są w stanie dobrze wykonywać czynności, podczas gdy inni mogą tracić sen.
opieka

Dużo mówimy o tym, jak aktywność fizyczna jest korzystna dla każdego. Od dzieci po osoby starsze, posiadanie ciała w ruchu pomaga poprawić jakość życia oraz zdrowie fizyczne i psychiczne.

Nie można jednak zapominać, że należy podjąć pewne środki ostrożności.

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek aktywności fizycznej ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, aby dowiedzieć się o swoim stanie zdrowia. Każda osoba ma potrzebę i są one całkowicie istotne, gdy rozpoczyna aktywność, która poruszy Twoje ciało.

Lekarze dokonują oceny i udzielają zgody na to, co każdy z nich jest w stanie zrobić. W niektórych przypadkach ważne jest również poszukiwanie specjalisty od wychowania fizycznego po konsultacji lekarskiej, aby mógł nauczyć ich, jak rozwijać aktywność bez powodowania obrażeń ciała.

 • Masz problemy z rozpoczęciem uprawiania sportu? KLIKNIJ TUTAJ, aby uzyskać przewodnik krok po kroku, aby rozpocząć!
 • Victor Cortes25 lutego 2022
 • pojedynczy obraz

W Brazylii ćwiczenia fizyczne nie są tak cenione, ale można odwrócić sytuację i poszukać sposobów, aby nauczyć się, jak zacząć uprawiać sport. Aktywny organizm oprócz poprawy jakości życia gwarantuje szereg korzyści w życiu codziennym.

Nawet jeśli aktywność fizyczna jest pozytywna, obecne rutyny nie gwarantują czasu wolnego i chęci uczynienia świata sportu priorytetem w życiu ludzi. W 2015 roku IBGE przeprowadziło badanie i wykazało, że spośród 161 milionów Brazylijczyków powyżej 15 roku życia tylko 37,9% uprawiało jakiś rodzaj sportu.

Ponadto w 2019 roku tylko 30,9% Brazylijczyków znajdowało się w zalecanym przez WHO zakresie aktywności fizycznej. Innymi słowy, poza siedzącym trybem życia i być może otyłością, które są obecnymi realiami tego kraju, bardziej niż konieczne jest zachęcenie ludności do poznania sposobów na rozpoczęcie uprawiania sportu!

Jak zacząć uprawiać sport?

Niezwykle ważne jest zachęcanie populacji do utrzymywania aktywności ciała, ponieważ IBGE wciąż ujawnia, że ​​40,3% populacji jest klasyfikowane jako „niedostatecznie aktywne”, ponieważ nie przestrzega minimalnych zaleceń dotyczących wykonywania cotygodniowej aktywności fizycznej, aby uniknąć siedzącego trybu życia .

jak-zaczac-uprawiac-sportJeśli więc chcesz zacząć uprawiać sport, poniżej znajdziesz kilka ważnych wskazówek, które będą Twoimi sojusznikami w dobrym rozwoju osobistym w świecie sportu. Aby uzyskać bardziej efektywne wyniki, nie zapomnij mieć przy sobie specjalistę od wychowania fizycznego, który pomoże Ci w tym procesie!

 • Infografika z 5 poradami, jak zacząć uprawiać sport
 • Wybierz coś, co lubisz

Najważniejsza wskazówka, która wymaga uwagi WSZYSTKICH osób zaczynających w świecie sportu. Powszechnie wybiera się metodę, która spala więcej kalorii, jednak droga, którą musisz podążać, jest inna!

Istnieje kilka rodzajów ćwiczeń, które będą zgodne z Twoim profilem, więc badaj, przeprowadzaj eksperymentalne zajęcia i dowiedz się, która opcja jest dla Ciebie najlepsza. Pozwala to uniknąć poddawania się wcześnie i nadal zapewnia chęć do treningu.

Z treningu w domu, na siłowni czy na otwartej przestrzeni można wybrać sport idealny dla siebie, zgodny z celami i możliwościami organizmu. Poniżej możesz zainspirować się kilkoma praktykami:

 • Wyścig uliczny.
 • Pływanie.
 • Jazda rowerem.
 • Aerobik wodny.
 • Joga.
 • Taniec.
 • Walka.
 • Spinning.
 • Piłka nożna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj