Zdrowe żywienie u dzieci

0

Szanuj pojęcie odpowiedniej porcji, dostosowanej do potrzeb dziecka

Idealnie nadaje się do oferowania dzieciom żywności ze wszystkich grup żywności: mięso, nabiał, jajka, ryby, zboża, warzywa, owoce, nasiona i nasiona oleiste, rośliny strączkowe itp., aby maluchy mogły korzystać z szerokiej gamy składników odżywczych, witamin , minerały, tak niezbędne podczas wzrostu.

Ogranicz spożycie produktów o wysokiej zawartości cukru, soli i tłuszczu (słodycze, soki, ciastka, przekąski, półprodukty, wędliny, topiony ser, fast food itp.) i stosuj zdrowe, mniej skoncentrowane przekąski. świeże owoce, produkty mleczne, nasiona i nasiona oleiste).

Zdecyduj się na liberalną i wydajną dietę!

Nie zaleca się propagowania wśród dzieci restrykcyjnej diety, z wyłączeniem jednej lub kilku grup żywności. Ponadto zachęca się rodziców, aby nie promowali niektórych diet, diety wegetariańskiej, surowej wegańskiej i tym podobnych, ale wybierali dietę tak zróżnicowaną i zbilansowaną, jak to tylko możliwe.

Uatrakcyjnij owoce i warzywa

W codziennej diecie nie powinno zabraknąć owoców i warzyw. Śmiało dodajmy na dziecięcy talerz porcję warzyw do każdego posiłku. Owoce zaleca się spożywać na przekąskach między posiłkami, jeden owoc na każdą przekąskę.

Ogranicz spożycie cukru!

Cukier występuje naturalnie w wielu produktach spożywczych, w tym owocach, warzywach, zbożach i produktach mlecznych. Dlatego jesteśmy w stanie uzyskać potrzebną nam ilość cukru z tych pokarmów i musimy zwracać większą uwagę na pokarmy z dodatkiem cukru, co może prowadzić do nadpobudliwości, zaburzeń nastroju, otyłości i cukrzycy typu 2.

Spraw, aby każdy posiłek był przyjemnym przeżyciem

Dla najmłodszych jedzenie kojarzy się ze szczęściem, miłością i zabawą. Jeśli uda Ci się sprawić, by jakikolwiek posiłek był przyjemnym przeżyciem, będziesz mógł promować zdrową dietę. Jedzenie NIE powinno być zamieniane w nagrodę , karę lub środek odpędzający nudę, smutek i gniew.

Zachęcaj do ruchu

Korzyści płynące z aktywności fizycznej nie ograniczają się do kontroli wagi. Tworzą odporność na choroby, zapewniają lepszy sen, poprawiają nastrój i poziom energii. Zachęcaj dzieci do czerpania przyjemności z aktywności fizycznej. Ponadto zajęcia sportowe to doskonały czas na spędzenie czasu z rodziną. Rodzice powinni zrozumieć, że najlepszym sposobem na zachęcenie dzieci do zdrowej diety jest dawanie osobistego przykładu. Dzieci pójdą za przykładem dorosłych, których widzą na co dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj