Pomoc w leczeniu barku

0

Środki przeciwbólowe

Środki przeciwbólowe należą do najczęściej przepisywanych suplementów na wiele postaci bólu barku. Mogą być również używane do łagodzenia bólu spowodowanego złamaniami i innymi urazami. W przeciwieństwie do niesteroidowych suplementów przeciwzapalnych, które działają zarówno na ból, jak i stan zapalny, środki przeciwbólowe są przeznaczone wyłącznie do łagodzenia bólu.

Z tego powodu mogą być bezpieczne dla osób, które nie mogą przyjmować niesteroidowych suplementów przeciwzapalnych z powodu np. alergii lub problemów żołądkowych. Stosowane zgodnie z zaleceniami są odpowiednim i bezpieczniejszym wyborem dla osób, u których zapalenie stawów powoduje ból, ale nie stan zapalny.

suplementy przeciwzapalne są często stosowane na początku bólu w przypadku urazu stożka rotatorów w celu zmniejszenia stanu zapalnego i kontrolowania bólu. Obecnie nie ma dobrych badań klinicznych, które uzasadniałyby stosowanie rutynowych suplementów przeciwzapalnych. Różne niesteroidowe suplementy przeciwzapalne są dostępne na receptę lub bez recepty. Stosować odpowiednie dawki w ostrej fazie zmian przez kilka dni do tygodnia i zaprzestać leczenia, gdy ból i stan zapalny zaczną ustępować.

Operacja barku

Osoby, które nie pozbędą się bólu za pomocą innych opcji leczenia, mogą poddać się operacji mającej na celu usunięcie bólu w ramieniu. W niektórych przypadkach operacja może pomóc, ale operacja jest również ryzykowna i może spowodować samookaleczenie. Możesz otrzymać opcję poddania się zabiegowi artroskopowemu lub otwartemu zabiegowi chirurgicznemu.

Artroskopia

Artroskopia pozwala ortopedowi na wprowadzenie do stawu cienkiego urządzenia z zamocowaną kamerą i systemem oświetleniowym przez małe nacięcia. Obrazy wewnątrz stawu są przesyłane do monitora, co pozwala doradcaowi postawić diagnozę. Inne narzędzia chirurgiczne mogą być wprowadzane w celu wykonania naprawy w oparciu o to, co ujawnia artroskop. Artroskopię często można wykonać w warunkach ambulatoryjnych.

Operacja otwarta

może być konieczna, aw niektórych przypadkach może wiązać się z lepszymi wynikami niż artroskopia. Otwartą operację często można wykonać przez małe nacięcia o długości zaledwie kilku centymetrów. Rekonwalescencja i rehabilitacja związane są z rodzajem operacji wykonywanej w obrębie barku.

Zabiegi eksperymentalne

Zabieg Stymulacji Mózgu stosowany przy: bólu nóg, ramion, dłoni, który nie ustępuje po kontuzji. doradcy, którzy doświadczyli głębokiej stymulacji mózgu, odnieśli sukces w leczeniu pacjentów z chorobą Parkinsona i złożonym regionalnym zespołem bólowym. Chodzi o to, aby celować tylko w ten obszar mózgu, który odczuwa ból.

Chociaż w niektórych przypadkach głęboka stymulacja mózgu była skuteczna, nadal jest to procedura eksperymentalna. Głęboka stymulacja mózgu nie jest możliwa u osób cierpiących na bóle ciała lub u tych, których ból można leczyć innymi metodami.

Jak uniknąć bólu barku?

Bólu barku nie można zapobiec we wszystkich przypadkach. Aby zapobiec temu schorzeniu, unikaj nadużywania ramion i zachowaj ostrożność podczas wykonywania czynności, które wywierają nacisk na stawy barkowe (takich jak powtarzające się ruchy nad głową). Pomocna może być również właściwa mechanika i postawa ciała, właściwa rozgrzewka i rozciąganie przed ćwiczeniami. Poproś fizjoterapeutę o informacje, jak rozpocząć program ćwiczeń, aby wzmocnić mięśnie ramion.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj