Chirurgiczne leczenie uszkodzeń chrzęstnych stawu kolanowego i skokowego

0

Kurs jest adresowanych do chirurgów początkujący i średnio zaawansowanych w technice artroskopii, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje w zakresie leczenia uszkodzeń chrzęstnych stawów kończyny dolnej.

Program kursu obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne w tym 3 godz. ćwiczeń na nieutrwalonych preparatach kolana (cadaver lab).

Ćwiczenia praktyczne prowadzone będą w dwuosobowych zespołach z instruktorem przy każdym stanowisku, gdzie będzie można praktycznie zapoznać się z chirurgicznymi technikami leczenia uszkodzeń chrzęstnych.

Mamy nadzieję, że zgodnie z tradycją Cemedu i Kliniki św. Łukasza, ten kolejny praktyczny kurs, będzie dla Państwa dobrze i efektywnie zainwestowanym czasem.PROGRAMCzęść teoretyczna ( obie grupy ):07.30 Rejestracja30 min.

08.00 Rozpoczęcie10 min.

08.10 Etiologia i diagnostyka uszkodzeń chrzęstnych stawu kolanowego i skokowegodr n. med. Bogusław Sadlik 20 min.08.30 Zasady leczenia uszkodzeń chrzęstnych stawów k. dolnejdr n. med.

  1. Adrian Błasiak 20 min.08.50 Przegląd współczesnych metod leczenia operacyjnegodr n. med.
  2. Bogusław Sadlik 20 min.09.10 Leczenie pooperacyjne i rehabilitacyjnesuplement.
  3. Mariusz Puszkarz 20 min.09.30 Dyskusja30 min.

10.00 Przerwa 30 min.10.30 prezentacja operacji z instruktażem w Cadaver Lab (obie grupy)30 min.11.00 WARSZTATY120 min.Sala wykładowa Grupa B / ATechnika prawidłowej chondrektomii i stymulacji szpiku kostnego.

Zabiegi korygujące oś mechaniczną i stabilność stawu – prezentacje multimedialneTechniki mininwazyjne i artroskopowe w leczeniu uszkodzeń chrzęstnych i chrzęstno-kostnych – wideoprezentacja zabiegów operacyjnych z analizą przypadków klinicznychPrzygotowanie matrycy do implantacji – ćwiczenia praktyczne.

Dyskusja13.00 Lunch

Cadaver Lab Grupa A / BArtroskopowa chondrektomia, nanofrakturacja v/s mikrofrakturacja i nawiercanieNaprawa ubytku chrzęstnego z matrycą (skafoldem)Pobranie chrząstki do hodowli (ACI)Prawidłowa technika OATS na powierzchni kłykcia udowego.( wyniki zabiegów będą oceniane )16.30 zakończenie kursu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj